Budka dla jerzyka – dowiedz się, jak pomagać ptakom w mieście
Budki lęgowe są coraz popularniejsze, bo oraz więcej osób rozumie potrzebę pomagania ptakom zasiedlającym nasze miasto. Dziś już wiemy, że domki dla ptaków muszą być wykonane bardzo starannie, y nie zrobić im krzywdy. Dlatego zamiast samodzielnie zbijać skrzynkę lęgową, możemy sięgnąć po produkt z mkwpracownia.pl . Hitem tej firmy jest budka dla jerzyka.


622866(36)
 

Nic dziwnego, jerzyki to wyjątkowo urokliwe ptaki. Jerzyki najlepiej czują się w starych, głębokich lasach, jednak masowo występują też w miastach. Tutaj mają często problem ze znalezieniem miejsca do gniazdowania. Dlatego budka dla jerzyka pomoże tym ptaszkom w życiu miejskim. Choć nie spędzą wiele czasu w skrzynce, bo ponad połowę życia spędzają w powietrzu, domek dla jerzyków jest niezbędny, by mogły się rozmnożyć i w spokoju wychować pisklęta. Szczególnie, że nowe bloki nie mają szczelin, gdzie jerzyki mogłyby samodzielnie założyć gniazdo.


Jak powinna wyglądać budka dla jerzyka? 622866(45)
 

Jak powinna wyglądać budka dla jerzyka? Najczęściej to pudełko mające wymiary 18 x 20 x 36 cm. Budka dla jerzyka powinna mieć Wolany otwór wlotowy. Wato przy tym pamiętać, że jerzyki przylatują do Polski dopiero w maju, jeśli budka będzie wcześniej dostępna prawdopodobnie pojawią się w niej inni lokatorzy, na przykład szpaki i dla jerzyków nie będzie już miejsca. Dlatego w takiej sytuacji warto zatkać na zimę otwór prowadzący do budki i otworzyć ją w maju.


622866(51)