Budka dla jerzyka – dowiedz się, jak pomagać ptakom w mieście
Budki lęgowe są coraz popularniejsze, bo oraz więcej osób rozumie potrzebę pomagania ptakom zasiedlającym nasze miasto. Dziś już wiemy, że domki dla ptaków muszą być wykonane bardzo starannie, y nie zrobić im krzywdy. Dlatego zamiast samodzielnie zbijać skrzynkę lęgową, możemy sięgnąć po produkt z mkwpracownia.pl . Hitem tej firmy jest budka dla jerzyka. 

Nic dziwnego, jerzyki to wyjątkowo urokliwe ptaki. Jerzyki najlepiej czują się w starych, głębokich lasach, jednak masowo występują też w miastach. Tutaj mają często problem ze znalezieniem miejsca do gniazdowania. Dlatego budka dla jerzyka pomoże tym ptaszkom w życiu miejskim. Choć nie spędzą wiele czasu w skrzynce, bo ponad połowę życia spędzają w powietrzu, domek dla jerzyków jest niezbędny, by mogły się rozmnożyć i w spokoju wychować pisklęta. Szczególnie, że nowe bloki nie mają szczelin, gdzie jerzyki mogłyby samodzielnie założyć gniazdo. 

Jak powinna wyglądać budka dla jerzyka? Najczęściej to pudełko mające wymiary 18 x 20 x 36 cm. Budka dla jerzyka powinna mieć Wolany otwór wlotowy. Wato przy tym pamiętać, że jerzyki przylatują do Polski dopiero w maju, jeśli budka będzie wcześniej dostępna prawdopodobnie pojawią się w niej inni lokatorzy, na przykład szpaki i dla jerzyków nie będzie już miejsca. Dlatego w takiej sytuacji warto zatkać na zimę otwór prowadzący do budki i otworzyć ją w maju.