Dziecinnie łatwy biznes

Dziecinnie łatwy biznes

 

dziecko1Branża produktów dziecięcych od początku lat dziewięćdziesiątych rozwija się w naszym kraju w ogromnym tempie. Choć jak pokazują statystyki GUS (http://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/roczniki-statystyczne/roczniki-statystyczne/rocznik-demograficzny-2014,3,8.html) w Polsce rodzi się z roku na rok coraz mniej dzieci, to jednak rozwój ekonomiczny naszego kraju sprawia, że rodzice więcej pieniędzy wydają na swoje pociechy.

 

Z jednej strony jest to wynik lepszej sytuacji materialnej, z drugiej chęci wynagrodzenia dzieciom częstej nieobecności w domu, a z trzeciej chęć dania swoim dzieciom wszystkiego tego, czego rodzice wychowani w okresie PRL-u nie mogli mieć.


 

dziecko11

Duża grupa docelowa, oraz potencjalni klienci skłonni do wydawania sporych sum, wszystko to sprawia, że dziecięcy biznes może okazać się niezwykle intratnym zajęciem. Szeroki asortyment sprawia, że istnieje wiele kierunków, w których można pójść otwierając własny biznes w tej branży: od otworzenia hurtowni zabawek, po internetowy sklep z fotelikami samochodowymi (co warto zaznaczyć ich stosowanie regulują przepisy Prawa o Ruchu Drogowym – http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970980602), co oznacza, że każdy rodzic musi wyposażyć każde swoje dziecko w taki fotelik, nie da się ukryć, że to spora grupa potencjalnych klientów.

 

Otwierając własną firmę w tej branży należy wrócić uwagę na przepisy prawne, ale również na potrzeby rodziców i dzieci. To właśnie od nich zależy nasz sukces, dlatego wsłuchujmy się w głosy rodziców, nauczycieli i opiekunów, pozwoli nam to dostrzec istotę ich potrzeb. A to pierwszy krok na drodze do sukcesu dziecięcego biznesu.

 

dziecko22Drugim krokiem jest założenie własnej strony internetowej lub sklepu w zależności od potrzeb i naszej wizji własnej firmy. Jednak by taka strona przynosiła pożądane efekty i zyski należy znaleźć dobrego pozycjonera, który zajmie się jej widocznością w przeglądarce – firmę z doświadczeniem w pozycjonowaniu tej branży można znaleźć na stronie - skuteczne pozycjonowanie stron i sklepów internetowych MK Group.

 

Zastanawiając się nad działaniami promującymi firmę w tej branży, warto pomyśleć nad udziałem lub wsparciem dla fundacji, która opiekuje się dziećmi. Rodzice maluchów emocjonalnie podchodzą do tematu krzywdy dzieci, dlatego też chętnie wesprą firmę, która pomaga polepszać ich byt. Warto też zastanowić się nad własnym działem, opartym na wskazówkach Rzecznika Praw Dziecka – http://brpd.gov.pl/. Takie działania mogą okazać się znacznie lepszym pomysłem niż jakakolwiek reklama telewizyjna czy radiowa.